Kommentit (2)

Ansku Höpöhöpö

Oikeaa suklaakakkua ei voi tehdä parilla eurolla, kun jo sen suklaan osuus (tumma taloussuklaa tms) maksaa vähintäänkin 5 euroa. Lisäksi kaakao, munat, kerma, voi jne.

Vierailija

Joopa joo. Halvalla voi varmaan kokata - jos ensin on muutama kymppi pistää niiden raaka-aineiden ostamiseen...

Tuossahan se sanotaan: "Intialaisesta kikhernekastikkeesta tulee neljä annosta, ja yhden hinnaksi jää euro. Suklaa-banaanikakun annoshinta on 0,15 euroa."
"Jos reseptiin tarvitaan esimerkiksi sata grammaa juustoa, sen hinta lasketaan isomman juustokimpaleen osasta ja jaetaan reseptistä valmistuvien annosten kesken."

Kyseessä siis yksittäisten annosten (esimerkiksi kakkuviipaleen) hinnat, ei koko ruoan. Harhaanjohtava otsikko.

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat